Movies
Ratings
145
PapillonRated ★ 5.0
Field of DreamsRated ★ 5.0
The FirmRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
The GameRated ★ 3.0
Jules and JimRated ★ 3.0
Blood SimpleRated ★ 3.0
OldboyRated ★ 5.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.0
O Brother, Where Art Thou?Rated ★ 4.0
RayRated ★ 3.0
Mystic RiverRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
High Plains DrifterRated ★ 5.0
Three Colors: BlueRated ★ 3.0
A River Runs Through ItRated ★ 5.0
The Boondock SaintsRated ★ 4.0
Citizen KaneRated ★ 5.0
La Femme NikitaRated ★ 5.0
City of JoyRated ★ 4.0