Movies
Ratings
223
Schindler's ListRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Before SunriseRated ★ 5.0
Sleepless in SeattleRated ★ 4.0
Despicable MeRated ★ 4.5
The Last EmperorRated ★ 5.0
TroyRated ★ 3.5
JumperRated ★ 4.5
District 9Rated ★ 5.0
American BeautyRated ★ 5.0- A Little dinosour doolie - The Adventure of Ice PlanetRated ★ 5.0
Reservoir DogsRated ★ 4.5
X-Men Origins: WolverineRated ★ 1.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
If OnlyRated ★ 4.0
StepmomRated ★ 4.5
August RushRated ★ 4.5
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-RabbitRated ★ 3.5
The Lives of OthersRated ★ 5.0
Step UpRated ★ 4.5