Movies
Ratings
1985
The Band WagonRated ★ 3.0
Friends: The ReunionRated ★ 3.0
La JetéeRated ★ 4.5
ScarfaceRated ★ 4.0
Sherlock, Jr.Rated ★ 4.5
Project Hail MaryRated ★ 3.0
ChimeRated ★ 3.0- An Unseen EnemyRated ★ 4.0
Broken BlossomsRated ★ 4.0- Rei's Winter BreakRated ★ 3.0
- The King's WardenRated ★ 2.0
Sentimental ValueRated ★ 3.5
UndergroundRated ★ 3.0- BallerinaRated ★ 2.0
- YakutatazuRated ★ 2.0
Twin Peaks: Fire Walk with MeRated ★ 4.0- Love SongRated ★ 4.0
- A Study in Choreography for CameraRated ★ 2.5
- Glimpse of the GardenRated ★ 3.0

The Girl with the NeedleRated ★ 3.0