Movies
Ratings
139
Rough CutRated ★ 4.0
An EducationRated ★ 5.0
Porco RossoRated ★ 5.0
The PatriotRated ★ 3.0
My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
La Vie en RoseRated ★ 5.0
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 5.0
The OthersRated ★ 5.0
The Devil's AdvocateRated ★ 5.0
ZodiacRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
TransformersRated ★ 4.0
Resident EvilRated ★ 3.0
The Matrix ReloadedRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
The Fifth ElementRated ★ 5.0
Dancer in the DarkRated ★ 5.0