Movies
Ratings
343
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
Castle in the SkyRated ★ 5.0
Ip ManRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
JawsRated ★ 4.0
Infernal AffairsRated ★ 3.0
Hachi: A Dog's TaleRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Pan's LabyrinthRated ★ 3.0
Batman BeginsRated ★ 4.0
AliensRated ★ 3.0
WALL-ERated ★ 4.0
AlienRated ★ 4.0
The DepartedRated ★ 3.0
Modern TimesRated ★ 3.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 3.0
Saving Private RyanRated ★ 4.0