Movies
Ratings
745
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 2.5
The RevenantRated ★ 3.5
The King of JokguRated ★ 3.5
HeistRated ★ 2.0
SicarioRated ★ 4.0- Minsu Kim in WonderlandRated ★ 4.0
- The Dark Night: Making FilmRated ★ 4.0
The WalkRated ★ 3.5
The InternRated ★ 3.5
The Advocate: A Missing BodyRated ★ 2.0
You Call It PassionRated ★ 3.0
TrainwreckRated ★ 3.0
The Man from U.N.C.L.E.Rated ★ 3.5
The MartianRated ★ 4.0
The Sound of a FlowerRated ★ 0.5
BedevilledRated ★ 4.0- Alice in EarnestlandRated ★ 3.5

The Exclusive: Beat the Devil's TattooRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0