Movies
Ratings
391
Gone GirlRated ★ 4.5
CollateralRated ★ 3.5
RoboCopRated ★ 4.0
HeatRated ★ 4.5
A History of ViolenceRated ★ 5.0
CliffhangerRated ★ 4.5
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 4.0
Raiders of the Lost ArkRated ★ 4.0
ContactRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.5
GravityRated ★ 4.5
PsychoRated ★ 4.0
DarkmanRated ★ 4.0
From Dusk Till DawnRated ★ 4.5
ScreamRated ★ 5.0
BraindeadRated ★ 4.5
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 3.5
Hellboy II: The Golden ArmyRated ★ 3.5
House of WaxRated ★ 3.0