Movies
Ratings
30
HerRated ★ 5.0
Black Hawk DownRated ★ 5.0
The FortressRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
Lone SurvivorRated ★ 5.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The ThievesRated ★ 4.5
Vanilla SkyRated ★ 4.0
Match PointRated ★ 4.0
ParasiteRated ★ 5.0
Ocean's ElevenRated ★ 5.0
Tough as IronRated ★ 5.0
Fly Away HomeRated ★ 5.0
Kim Ji-young: Born 1982Rated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Captain PhillipsRated ★ 5.0
PoetryRated ★ 4.5
HelplessRated ★ 2.5
Blood and TiesRated ★ 3.0