Movies
Ratings
127
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
Joint Security AreaRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 3.0
Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
UpRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
Home AloneRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 3.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0