Movies
Ratings
525
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 2.5
Yes ManRated ★ 3.5
A Tale of Two SistersRated ★ 2.5
Monsters, Inc.Rated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.0
SurrogatesRated ★ 2.5
Notting HillRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Modern TimesRated ★ 4.5
42Rated ★ 4.0
Jakob the LiarRated ★ 4.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 5.0
Inside Llewyn DavisRated ★ 4.5
Die Hard: With a VengeanceRated ★ 3.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
The Eighth DayRated ★ 4.0
Lord of WarRated ★ 5.0
The Boat That RockedRated ★ 5.0
The Science of SleepRated ★ 4.0
TaxiRated ★ 5.0