Movies
Ratings
205
Super Size MeRated ★ 3.5
The Ides of MarchRated ★ 3.5
ArgoRated ★ 4.5
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 3.0
Star TrekRated ★ 3.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
Ghost in the ShellRated ★ 4.0
Casino RoyaleRated ★ 3.5
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 3.0
The Garden of WordsRated ★ 3.5
Between Calmness and PassionRated ★ 3.5
Nameless GangsterRated ★ 3.5
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
The HuntRated ★ 4.5
Modern TimesRated ★ 4.5
The Great DictatorRated ★ 4.0- WhiplashRated ★ 4.0

MementoRated ★ 4.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5