Movies
Ratings
768
DreamRated ★ 3.0
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 3.0
The Case of Hana & AliceRated ★ 3.5
Madagascar 3: Europe's Most WantedRated ★ 3.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 5.0
Ernest & CelestineRated ★ 4.0
RentRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 3.5
Side EffectsRated ★ 3.5
The PriestsRated ★ 3.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
The Act of KillingRated ★ 5.0
AliensRated ★ 4.0
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 4.0
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 4.0
RatatouilleRated ★ 4.5
The MartianRated ★ 4.0
Capricorn OneRated ★ 3.5- Johnny ExpressRated ★ 3.5
Dark PlacesRated ★ 3.5