Movies
Ratings
19
MasqueradeRated ★ 5.0
Love & Other DrugsRated ★ 3.5- Shirley: Visions of RealityRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 3.0
Sin City: A Dame to Kill ForRated ★ 2.5
ThorRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 3.0
Belle & SebastianRated ★ 2.0- Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 1.5
The Imitation GameRated ★ 1.5
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 3.5
Love, RosieRated ★ 3.5
In TimeRated ★ 4.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 2.5- 1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 2.5
My PaparottiRated ★ 2.5
Begin AgainRated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0