Movies
Ratings
159
Love ActuallyRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
ChefRated ★ 4.0
The Bucket ListRated ★ 4.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 3.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 2.5
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 4.5
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.5
The Kite RunnerRated ★ 4.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The Professor and His Beloved EquationRated ★ 4.0
The Maze RunnerRated ★ 3.0
DivergentRated ★ 2.5- The new manRated ★ 5.0
King and the ClownRated ★ 5.0
J. EdgarRated ★ 5.0
Velvet GoldmineRated ★ 5.0
My Own Private IdahoRated ★ 5.0
PhiladelphiaRated ★ 5.0