Movies
Ratings
100
The Day After TomorrowRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
FriendRated ★ 3.5
The Lion KingRated ★ 4.0
Secretly, GreatlyRated ★ 3.0
The Sound of MusicRated ★ 4.5
If OnlyRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Taken 2Rated ★ 2.0
200 Pounds BeautyRated ★ 3.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 5.0
The Terror LiveRated ★ 3.0
The PianistRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.0
Mamma Mia!Rated ★ 5.0
Kung Fu PandaRated ★ 3.0
Love LetterRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0