Movies
Ratings
290
Ghost in the ShellRated ★ 4.0
AmadeusRated ★ 3.5
PonyoRated ★ 4.5
Look BackRated ★ 3.5
WantedRated ★ 2.5
The Man from NowhereRated ★ 3.0
The WailingRated ★ 4.0
The PriestsRated ★ 4.0
The Roundup: PunishmentRated ★ 2.5
The ShiningRated ★ 4.0
WonkaRated ★ 4.0
ExhumaRated ★ 3.5
Ode to My FatherRated ★ 3.5
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 2.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
CruellaRated ★ 4.0- WhiplashRated ★ 4.5
The Boy and the HeronRated ★ 3.5
OppenheimerRated ★ 4.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0