Movies
Ratings
188
The Truman ShowRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
GravityRated ★ 4.0
LucyRated ★ 2.5
Dante's PeakRated ★ 3.5
Sea FogRated ★ 4.0
The DepartedRated ★ 4.0- The LetterRated ★ 4.0
8MMRated ★ 3.0
DownfallRated ★ 4.0- Hong Gil DongRated ★ 2.0
Ghost in the Shell S.A.C. Solid State Society 3DRated ★ 4.0- 나가요 미스콜Rated ★ 0.5
HostageRated ★ 3.5
King KongRated ★ 3.5
The CureRated ★ 4.0
The Bridge on the River KwaiRated ★ 3.5
Blue SwallowRated ★ 2.5
ChampionRated ★ 4.0
Deep Blue SeaRated ★ 3.5