Movies
Ratings
447
RushRated ★ 4.0
Coffee and CigarettesRated ★ 5.0
The DressmakerRated ★ 3.5
Magic MikeRated ★ 2.5
Chico & RitaRated ★ 4.0- PauletteRated ★ 4.0
Far from HeavenRated ★ 4.5- Friends with KidsRated ★ 4.0
Miss PotterRated ★ 5.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 4.0
Under the Tuscan SunRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0
The Jane Austen Book ClubRated ★ 3.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
Confessions of a ShopaholicRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 3.5
The InternRated ★ 4.0
CarnageRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0