Movies
Ratings
192
Event HorizonRated ★ 5.0
The Wizard of OzRated ★ 4.5
The GodfatherRated ★ 4.5
Taxi DriverRated ★ 4.5
KiteRated ★ 3.5
Macross Plus: Movie EditionRated ★ 3.0
Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà VuRated ★ 3.0
SteamboyRated ★ 3.5
Wonderful DaysRated ★ 2.5
anohana: The Flower We Saw That Day - The MovieRated ★ 3.5
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 4.0
The Polar ExpressRated ★ 3.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.5
Blame!Rated ★ 4.5
Giant God Warrior Appears in TokyoRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
Independence DayRated ★ 3.5
PrometheusRated ★ 4.0
EquilibriumRated ★ 3.5
The Fifth ElementRated ★ 4.0