Movies
Ratings
551
The TerminalRated ★ 4.0
CollateralRated ★ 4.0
Hot FuzzRated ★ 3.5- Steel RainRated ★ 3.0
Darkest HourRated ★ 3.5
Avengers: Infinity WarRated ★ 3.0
DeadpoolRated ★ 3.0
Kingsman: The Golden CircleRated ★ 2.5
Black PantherRated ★ 3.0
CocoRated ★ 4.0
1987: When the Day ComesRated ★ 3.5
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 2.5
Murder on the Orient ExpressRated ★ 3.0
Thor: RagnarokRated ★ 3.5
Baby DriverRated ★ 3.5
ArgoRated ★ 3.5
Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 3.5
A Taxi DriverRated ★ 3.0
DunkirkRated ★ 4.0
MaudieRated ★ 3.5