Movies
Ratings
514
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0- DreamRated ★ 2.5
VertigoRated ★ 4.0
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 4.0- The King's WardenRated ★ 3.5
We Made a Beautiful BouquetRated ★ 4.5
Chungking ExpressRated ★ 4.5- Planet SpoiliaRated ★ 4.5
KOKUHORated ★ 4.5
Hateshinaki ScarletRated ★ 3.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 3.5
Once We Were UsRated ★ 4.5
Tokyo GodfathersRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Belle: The Dragon and the Freckled PrincessRated ★ 4.5
Wolf ChildrenRated ★ 4.5
Tatsuki Fujimoto 17-26 Part 2Rated ★ 3.5
Tatsuki Fujimoto 17-26 Part 1Rated ★ 4.0- Good NewsRated ★ 4.0
The Big ShortRated ★ 3.5