Movies
Ratings
73
Schindler's ListRated ★ 5.0
DreamgirlsRated ★ 4.5
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 5.0
Se7enRated ★ 5.0
The Bucket ListRated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
The Big SwindleRated ★ 4.5
The Devil Wears PradaRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.5
A Bittersweet LifeRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 5.0
School of RockRated ★ 5.0
A Dirty CarnivalRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 5.0
MoneyballRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 4.5
Infernal AffairsRated ★ 5.0
Mission: ImpossibleRated ★ 5.0