Movies
Ratings
184
One Battle After AnotherRated ★ 4.5- No Other ChoiceRated ★ 4.0
The Big ShortRated ★ 4.5
Past LivesRated ★ 4.0
Detective Conan: Captured in Her EyesRated ★ 3.5
Detective Conan: The Last Wizard of the CenturyRated ★ 4.0
Detective Conan: The Phantom of Baker StreetRated ★ 4.0
Detective Conan: The Raven ChaserRated ★ 3.5
Detective Conan: Countdown to HeavenRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
Teki ComethRated ★ 4.0- WonderlandRated ★ 4.0

LUCK KEYRated ★ 3.0- The Day a Pig Fell into the WellRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Family TiesRated ★ 4.5
SnowpiercerRated ★ 4.0
Mickey 17Rated ★ 4.0
AftersunRated ★ 4.5