Movies
Ratings
27
Julie & JuliaRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 3.0
The Matrix ReloadedRated ★ 4.0
The Cat ReturnsRated ★ 4.0
AcceptedRated ★ 2.0
EquilibriumRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.0
My Neighbor TotoroRated ★ 3.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 3.0
Les MisérablesRated ★ 3.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 2.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 2.0
The AvengersRated ★ 3.0
MasqueradeRated ★ 4.0
MementoRated ★ 3.0
King and the ClownRated ★ 3.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0