Movies
Ratings
220
The PrestigeRated ★ 3.5

Memories of MurderRated ★ 4.0
Shaun of the DeadRated ★ 3.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.5

Bleak NightRated ★ 3.5

Tomorrow I Will Date With Yesterday's YouRated ★ 3.5
1917Rated ★ 4.0

The Chef of South PolarRated ★ 3.5
The Crimes That BindRated ★ 3.0

MementoRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 4.5
Shang-Chi and the Legend of the Ten RingsRated ★ 3.0
DuneRated ★ 4.0
AtonementRated ★ 4.0
PaprikaRated ★ 4.0

Ocean WavesRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.5