Movies
Ratings
313
Night Train to LisbonRated ★ 4.5
ArrivalRated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 4.0
AmélieRated ★ 4.5
HerRated ★ 5.0
UpRated ★ 3.5
FrankRated ★ 5.0
The Taste of OthersRated ★ 4.5
VincentRated ★ 4.5
Ernest & CelestineRated ★ 5.0
Princes and PrincessesRated ★ 3.5

LeonRated ★ 5.0
Gone GirlRated ★ 2.0
3 GenerationsRated ★ 4.0
Antonia's LineRated ★ 5.0
Moon YoungRated ★ 4.5

Blue Is The Warmest ColorRated ★ 5.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0

MinionsRated ★ 4.0
Nanny McPheeRated ★ 3.5