Movies
Ratings
30

MotherRated ★ 4.0

Perfect NumberRated ★ 4.0

Tidal WaveRated ★ 4.5
Barefoot GibongRated ★ 4.5
The Grand HeistRated ★ 4.0

Miss GrannyRated ★ 5.0

The Face ReaderRated ★ 5.0

Memories of MurderRated ★ 5.0

War of the ArrowsRated ★ 4.0

The Way HomeRated ★ 4.0

The ThievesRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 4.0

Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 4.0

SilencedRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 5.0

The Man from NowhereRated ★ 4.0

MasqueradeRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0