Movies
Ratings
1854
Project YRated ★ 2.0
The Old Woman with the KnifeRated ★ 2.5
MoonlightRated ★ 4.0

The Wild RobotRated ★ 3.5
HumintRated ★ 3.0
Project Hail MaryRated ★ 3.5
The SingersRated ★ 3.5

The People UpstairsRated ★ 3.5

Speak No EvilRated ★ 2.5
War MachineRated ★ 2.5

UnbowedRated ★ 3.5

In the Realm of the SensesRated ★ 3.0
DownfallRated ★ 2.0
The French DispatchRated ★ 4.0
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 3.0

Wheel of Fortune and FantasyRated ★ 4.0
The Royal TenenbaumsRated ★ 3.5
House of the SeasonsRated ★ 3.5
Meet You ThereRated ★ 4.0

BallerinaRated ★ 2.5