Movies
Ratings
162

Tidal WaveRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 4.5

Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.5
UpRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5

ThirstRated ★ 4.5
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 3.5
The Butterfly EffectRated ★ 5.0

Death NoteRated ★ 3.0
G.I. Joe: The Rise of CobraRated ★ 3.5
A Bug's LifeRated ★ 4.0

SunnyRated ★ 4.0
How to Train Your DragonRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
The Bourne SupremacyRated ★ 4.0

Public EnemyRated ★ 3.5
Leafie, a Hen Into the WildRated ★ 4.5
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 4.5