Movies
Ratings
586
The Age of InnocenceRated ★ 4.5
Wood Job!Rated ★ 4.0
KundunRated ★ 5.0
I, Daniel BlakeRated ★ 4.5

The Chef of South PolarRated ★ 4.0
Jiro Dreams of SushiRated ★ 3.5
MidwayRated ★ 4.0
MaudieRated ★ 4.0

Zero Dark ThirtyRated ★ 4.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
For SamaRated ★ 5.0

Crayon Shin-chan: The Adult Empire Strikes BackRated ★ 4.0
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 3.5
Like Father, Like SonRated ★ 3.5
ShopliftersRated ★ 4.5

Portrait of a Lady on FireRated ★ 5.0

A Chinese Odyssey Part Two: CinderellaRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 5.0
Children of MenRated ★ 5.0
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.0