Movies
Ratings
21

HelplessRated ★ 3.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 5.0

WhiplashRated ★ 3.5

Secretly, GreatlyRated ★ 3.5
The AvengersRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 2.0
InceptionRated ★ 4.5

The PriestsRated ★ 4.0

SnowpiercerRated ★ 4.0

The ThievesRated ★ 3.5

The Last PrincessRated ★ 4.0
The WailingRated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.0
Miss Saigon: 25th AnniversaryRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 3.5
Man of SteelRated ★ 2.5