Movies
Ratings
20
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0

The People UpstairsRated ★ 3.5

Nameless GangsterRated ★ 5.0

Memories of MurderRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
White ChicksRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
The TerminalRated ★ 5.0
Everything Everywhere All at Once+Rated ★ 4.0
My Boss, My HeroRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 5.0

In the Mood for LoveRated ★ 4.5
John WickRated ★ 5.0
F1: The MovieRated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 3.5

Green BookRated ★ 5.0
UnderdogsRated ★ 3.5