Movies
Ratings
51
HerRated ★ 4.0

My Sassy GirlRated ★ 2.5
The KidRated ★ 4.0
ArmageddonRated ★ 2.5
Cast AwayRated ★ 3.5
V for VendettaRated ★ 3.5
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 3.5
Mission: ImpossibleRated ★ 3.0

The ClassicRated ★ 2.5

A Tale of Two SistersRated ★ 2.5

Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
I Am SamRated ★ 3.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.0

SnowpiercerRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 3.5
Batman BeginsRated ★ 3.5
CubeRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 3.0