Movies
Ratings
45

The HandmaidenRated ★ 4.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5
Susanne Brink's ArirangRated ★ 5.0
Flying ColorsRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 4.0

SnowpiercerRated ★ 4.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 2.5
Sister Act 2: Back in the HabitRated ★ 2.5

To Rome with LoveRated ★ 4.0

Blue Is The Warmest ColorRated ★ 2.5
Cinema ParadisoRated ★ 3.5
2012Rated ★ 1.0
Crying Out Love in the Center of the WorldRated ★ 0.5
SakuranRated ★ 3.0
Sister ActRated ★ 2.5

WhiplashRated ★ 4.0

Kamome DinerRated ★ 4.5
The HelpRated ★ 3.0
MulanRated ★ 3.5
High School Musical 3: Senior YearRated ★ 3.5