Movies
Ratings
182
Phantom ThreadRated ★ 4.0
Shaun of the DeadRated ★ 4.0
Sherlock, Jr.Rated ★ 4.5
Ready or NotRated ★ 2.5
GirlRated ★ 4.0
House of the SeasonsRated ★ 3.5
Good NewsRated ★ 4.0
A Distant PlaceRated ★ 3.0
No Other ChoiceRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Without PermissionRated ★ 3.0
ImagoRated ★ 3.5
DuseRated ★ 4.0
A Leap in the DarkRated ★ 3.0
Waikiki BrothersRated ★ 3.0
GravityRated ★ 4.5

The MercilessRated ★ 4.5
Revolutionary RoadRated ★ 4.5

A Hard DayRated ★ 3.5
LeonRated ★ 4.0