Movies
Ratings
55

WhiplashRated ★ 3.5
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
Up in the AirRated ★ 5.0
Inside OutRated ★ 5.0

200 Pounds BeautyRated ★ 3.5

The ClassicRated ★ 4.5
Romance of Their OwnRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.5

Infernal AffairsRated ★ 5.0
Someone SpecialRated ★ 5.0

A Moment to RememberRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
Kung Fu Panda 2Rated ★ 4.0

My Sassy GirlRated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 4.5
Star Trek: Into DarknessRated ★ 2.5
Iron ManRated ★ 5.0
Iron Man 3Rated ★ 3.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
The AvengersRated ★ 5.0