Movies
Ratings
325
Twelve MonkeysRated ★ 3.5
GandhiRated ★ 4.0
NetworkRated ★ 3.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
Finding NemoRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5
V for VendettaRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.5
Pan's LabyrinthRated ★ 3.5
Toy StoryRated ★ 4.5
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 4.5
Princess MononokeRated ★ 4.5
OldboyRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 4.5
The Lion KingRated ★ 4.5
Back to the FutureRated ★ 5.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 5.0
Se7enRated ★ 4.5