Movies
Ratings
50
The ConcubineRated ★ 2.5
District B13Rated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
A Moment to RememberRated ★ 4.0
SecretRated ★ 4.5
Moulin Rouge!Rated ★ 4.5
Schindler's ListRated ★ 5.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.5
The Face ReaderRated ★ 3.5- Take OffRated ★ 3.5
The Yellow SeaRated ★ 4.0
Kung Fu Panda 2Rated ★ 4.0
August RushRated ★ 3.5
How to Train Your DragonRated ★ 4.5
Dancing QueenRated ★ 3.5
RatatouilleRated ★ 4.0
The IllusionistRated ★ 3.5
The NotebookRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.5
My Sassy GirlRated ★ 3.0