Movies
Ratings
25
The MatrixRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
ValkyrieRated ★ 4.0
Madagascar: Escape 2 AfricaRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
Back to the FutureRated ★ 5.0
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 5.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 3.0
About TimeRated ★ 4.0
GhostRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 3.0
Bruce AlmightyRated ★ 4.0
FriendRated ★ 3.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
OldboyRated ★ 3.0