Movies
Ratings
27
Million Dollar BabyRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
The ApartmentRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 4.5
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 5.0
Annie HallRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Apocalypse NowRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.5
The Lives of OthersRated ★ 4.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.5
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0