Movies
Ratings
122
The House of Small CubesRated ★ 3.5
The ReaderRated ★ 5.0
TekkonkinkreetRated ★ 4.0
Angels & DemonsRated ★ 5.0
Mirror MirrorRated ★ 4.0
The GooniesRated ★ 5.0
AlienRated ★ 5.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 5.0
The ExorcistRated ★ 5.0
Buffalo '66Rated ★ 5.0
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 3.5
The Matrix RevolutionsRated ★ 5.0
ArmageddonRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 4.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.5
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5
Raiders of the Lost ArkRated ★ 4.5
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0