Movies
Ratings
579
Nobody KnowsRated ★ 4.0
Ruby SparksRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.5
The Lives of OthersRated ★ 4.0
The Place Beyond the PinesRated ★ 3.5
The Talented Mr. RipleyRated ★ 4.0
Mr. NobodyRated ★ 3.5
Lost in TranslationRated ★ 4.0
DelicacyRated ★ 2.5
Laurence AnywaysRated ★ 4.0
HeartbeatsRated ★ 4.0
My Week with MarilynRated ★ 4.0
A Beautiful MindRated ★ 4.0
Never Let Me GoRated ★ 3.0
Juvenile OffenderRated ★ 3.0
Rachel Getting MarriedRated ★ 3.5
Mulan IIRated ★ 2.5
Charlie's AngelsRated ★ 2.0
Cast AwayRated ★ 3.0
The Art of SeductionRated ★ 1.5