Movies
Ratings
73
War of the WorldsRated ★ 4.0
Men in Black 3Rated ★ 4.0
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 3.5
Man of SteelRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
InceptionRated ★ 5.0
Shrek the ThirdRated ★ 4.5
Spider-ManRated ★ 5.0
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 4.5
SkyfallRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 5.0
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 5.0
Iron Man 3Rated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
MoneyballRated ★ 4.0