Movies
Ratings
91
InterstellarRated ★ 5.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.5
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 5.0
Inside OutRated ★ 5.0
Peter PanRated ★ 4.5
TroyRated ★ 4.0
TarzanRated ★ 4.5
The PatriotRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
AladdinRated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
GladiatorRated ★ 5.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.0
The TransporterRated ★ 4.0