Movies
Ratings
82
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.0
Black Hawk DownRated ★ 4.0
Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 3.0
Home AloneRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
The Simpsons MovieRated ★ 5.0
Madagascar: Escape 2 AfricaRated ★ 3.0
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 4.0
AlienRated ★ 4.0
28 Days LaterRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
Mission: ImpossibleRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 4.0