Movies
Ratings
247
TranscendenceRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 3.5
The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
Spirited AwayRated ★ 4.5
Woochi : The Demon SlayerRated ★ 3.5
OnceRated ★ 4.5
2012Rated ★ 3.5
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
The Maze RunnerRated ★ 3.5
Jenny, JunoRated ★ 0.5
CubeRated ★ 3.5
Black Hawk DownRated ★ 3.5
The Devil's GameRated ★ 3.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 3.0
The PrestigeRated ★ 3.5
Pulp FictionRated ★ 3.5
22 Jump StreetRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 5.0
Seeking a Friend for the End of the WorldRated ★ 4.0