Movies
Ratings
51
WhiplashRated ★ 3.5
We Need to Talk About KevinRated ★ 4.5
Midnight in ParisRated ★ 4.0
Train to BusanRated ★ 4.0
The Age of ShadowsRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 4.0
The World of UsRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.0
World War ZRated ★ 4.5
Starship TroopersRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.5
The MartianRated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
A Hard DayRated ★ 4.0
The KingRated ★ 3.0