Movies
Ratings
71
The Terror LiveRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 3.5- Take OffRated ★ 4.5
Life of PiRated ★ 2.0
Rocky BalboaRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 3.0
Mission: ImpossibleRated ★ 3.5
Cool RunningsRated ★ 2.5
Sister Act 2: Back in the HabitRated ★ 3.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.0
The Dark KnightRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 3.5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 3.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 3.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 3.5
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 3.0
InterstellarRated ★ 3.5
SnowpiercerRated ★ 3.0
AvatarRated ★ 5.0
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing ManRated ★ 5.0