Movies
Ratings
21 The WailingRated ★ 4.0 The WailingRated ★ 4.0
 Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 2.5 Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 2.5
 OldboyRated ★ 5.0 OldboyRated ★ 5.0
 Memories of MurderRated ★ 4.5 Memories of MurderRated ★ 4.5
 The HostRated ★ 4.0 The HostRated ★ 4.0
 MartyrsRated ★ 4.0 MartyrsRated ★ 4.0
 The Dark KnightRated ★ 5.0 The Dark KnightRated ★ 5.0
 GremlinsRated ★ 3.5 GremlinsRated ★ 3.5
 The Little MermaidRated ★ 4.0 The Little MermaidRated ★ 4.0
 Million Dollar BabyRated ★ 4.5 Million Dollar BabyRated ★ 4.5
 Terminator 2: Judgment DayRated ★ 3.0 Terminator 2: Judgment DayRated ★ 3.0
 Roman HolidayRated ★ 4.0 Roman HolidayRated ★ 4.0
 The Sixth SenseRated ★ 4.0 The Sixth SenseRated ★ 4.0
 The Truman ShowRated ★ 4.0 The Truman ShowRated ★ 4.0
 The Dark Knight RisesRated ★ 3.0 The Dark Knight RisesRated ★ 3.0
 AtonementRated ★ 4.0 AtonementRated ★ 4.0
 VeteranRated ★ 3.0 VeteranRated ★ 3.0
 Lust, CautionRated ★ 4.0 Lust, CautionRated ★ 4.0
 Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0 Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.0
 The Sound of MusicRated ★ 4.0 The Sound of MusicRated ★ 4.0