Movies
Ratings
16
Hannibal RisingRated ★ 2.5
Shutter IslandRated ★ 3.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 2.0
SpeedRated ★ 4.0
Before I Go to SleepRated ★ 2.0
Sister ActRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 4.0
Tenacious D in The Pick of DestinyRated ★ 3.0
True LiesRated ★ 4.0